Aixam E Coupé GTI

Aixam E Coupé GTI

Elektromobil – od 15 rokov, dojazd 130km, 15-palcové kolesá, nezávislé kúrenie, parkovacia kamera, záruka na batériu 5 rokov

 

Chcete riadiť svoj prvý elektromobil už v 15 rokoch? Nasadnite do Aixam E Coupé GTI a užite si krásu jazdy najmä v mestskom prostredí. Vzhľadom na vek vodiča je totiž elektromobil obmedzený maximálnou rýchlosťou na úrovni 45 km/h. Aj napriek tomu však celkom určite splní želanie dospievajúceho mladého človeka, ktorý sa potrebuje dopraviť do školy alebo za svojimi koníčkami.

Kľúčové vlastnosti
  • Elektromobil z produkcie popredného francúzskeho výrobcu
  • Maximálne ekologický prístup k životnému prostrediu – nulové emisie
  • Dojazd po meste je približne 80 kilometrov, v ideálnych podmienkach a mimo mesto až 130 km
  • Vďaka malým rozmerom je jednoduché parkovať
  • Dvojmiestny interiér s veľkým batožinovým priestorom na úrovni 980 litrov
  • Nabíjanie na 100 % trvá približne 3 hodiny a 30 minút
Elektromobil so športovou úpravou

Aixam E Coupé GTI patrí aktuálne medzi najlepšie vozidlá s logom tohto francúzskeho výrobcu. Základom je na prvý pohľad viditeľný karbónový paket. Jeho obsahom je mimo iného karbónový vzhľad použitý na podvozok, panel regulácie vykurovania, zdobenie vonkajších zrkadiel, predný nárazník aj na prednú mriežku chladiča. Ďalej sa pokocháte aj zadným spojlerom s extraktorom. Vozidlu nechýbajú ani pridané nápisy GTI hneď na niekoľkých viditeľných miestach.

Aixam je bezpečný automobil

V rámci udržania vysokej bezpečnosti je rám vozidla skonštruovaný z extrudovaného hliníka, ktorý je výrazne odolnejší ako lisovaný plech. Na rám posadená karoséria je vyrobená z farebne tónovaného plastu. Medzi jeho hlavné vlastnosti patrí pružnosť, odolnosť i vysoká absorpcia energie z nárazu. V testovacích crash-testoch zostáva jadro okolo posádky neporušené a bez výraznej deformácie. Zaujímavosťou je, že bezpečnostné pásy ani po náraze nezostanú zablokované.

Rekordne nízke prevádzkové náklady

Plné nabitie je otázkou 3 a pól hodiny. V prípade nutnosti vám hodina nabíjania predĺži dojazd o 25 kilometrov. Určite vás budú zaujímať prevádzkové náklady, ktorým rozhodne nemôže konkurovať ani ten najlepší naftový motor. Očakávajte náklady vo výške zhruba 1 € na najazdených 100 kilometrov. To je úplne fantastická hodnota, ktorá nemá konkurenciu.